Jak sprawdzić przebieg auta?

   500tys_przebiegu  Niestety przeglądając allegro passat czy to 10 letni czy to 2 letni ma przebieg w granicach 200tyś, dla niektórych z nas może wydawać się to normalne, realiście twierdzą, że takie rzeczy tylko w bajkach…Jak jest na prawdę?

Serwis sprawdz.auto.pl do tej pory zweryfikował kilkaset historii serwisowych samochodów grupy Audi, VW, Seat, Skoda tym samym weryfikując aktualny przebieg samochodu. Jak się okazuje średnio na 10 przypadków, ponad połowa z nich posiadała korektę licznika w trakcie eksploatacji. Ta forma weryfikacji VIN jest nie do przejścia dla handlarzy samochodami, niestety w Polsce bardzo mało osób sprawdza historię, kupuje auta z przebiegiem 200tyś, które w rzeczywistości mają po 350-500tyś km. Aby mieć pewność 100% co do historii samochodu proszę wypełnić poniższy formularz:

>>>> Sprawdzenie historii serwisowej <<<<

Czy istnieje inna metoda? Korekta licznika polega na zmianie informacji dotyczących przebiegu zapisanych w sterowniku samochodu. Zdarza się, że w niektórych typach sterowników ta informacja przechowywana jest zarówno w module licznika jak i sterowniku silnika (sterowniki EDC15/16), wtedy posiadając interfejs do diagnostyki samochodowej np. z oprogramowaniem VCDS, możemy dokonać sprawdzenia ilości kilometrów w ECU samochodu.

vcds_sprawdzenie_przebiegu

Jak praktyka pokazuje, obecne interfejsy do korekty liczników zmieniają przebieg w obu miejscach w pamięci flash, dlatego przypadek że odkryjemy prawdziwy przebieg oprogramowaniem VCDS jest niestety znikomy.

Nie oszczędzajmy na sprawdzeniu auta, doszczętnym prześwietleniem samochodu jesteśmy w stanie uniknąć olbrzymich kosztów.